Výuka a výcvik


Délka kurzu autoškoly

Poklidným tempem je možné autoškolu dokončit za 6 až 8 týdnů. Nejkratší možná doba jsou 3 týdny od zahájení kurzu autoškoly. Celková délka záleží především na rozhodnutí každého žáka, v jak rychlém sledu si bude jízdy plánovat.

Kurz se dělí na teoretickou výuku a praktický výcvik převážně v hustém brněnském provozu.


Teoretická výuka

Celková délka teoretické výuky je 10 hodin. Probíhá v učebně autoškoly v centru Brna v průběhu prvního týdne kurzu. Každý žák obdrží multimediální učebnici autoškoly na CD, tištěnou učebnici je možné si zakoupit.

 • 1. den
  Zahájení kurzu autoškoly, pravidla silničního provozu, teorie zásad bezpečné jízdy. 
 • 2. den
  Zdravotní příprava. 

Praktický výcvik

Každý student autoškoly musí ze zákona projít 28 hodinami praktických jízd v délce 45 minut. S fenoménem zkracování praktické výuky redukcí počtu hodin se v naší Autoškole Slon nesetkáte. Jízdy jsou rozděleny do 14 částí, každá o délce 90 minut.

 • 1. etapa jízd - 7 vyučovacích hodin
  Začíná na autocvičišti v Brně a končí v mírném provozu v Brně. Naučíte se ovládat vozidlo (rozjíždět, zastavovat, řadit, zatáčet, couvat apod.). Vyzkoušíte si jízdu po silnici v mírném brněnském provozu.
 • 2. etapa jízd - 12 vyučovacích hodin
  V běžném provozu Brna si budete procvičovat dovednosti v pravidlech silničního provozu.
 • 3. etapa jízd - 9 vyučovacích hodin
  V hustém silničním provozu Brna a za ztížených podmínek (jízda po rychlostní komunikaci, jízda za tmy) dosáhnete plné samostatnosti v řízení vozidla.