O autoškole

Historie a současnost

     Autoškola Slon byla otevřena dne 9. 6. 2003 jako jedna z nejmenších v Brně. Sídlo bylo ve výpravní budově ČD Brno-Královo Pole. V té době byla veškerá výuka i výcvik zajišťována jedním instruktorem, a to pouze na řidičské oprávnění skupiny B. Výcvikovým vozidlem byla Škoda Felicie.
     Po 2 měsících se začala autoškola rozrůstat a z důvodu zvýšené poptávky byl rozšířen vozový park o vozidla Škoda Favorit a Ford Fiesta a řady instruktorů o další dva. Během tří let došlo k modernizaci vozového parku, vč. zakoupení výcvikové motorky Jawa 350, a celá autoškola se přestěhovala do samého srdce Brna na ulici Českou, kde už se na výcviku podílelo šest instruktorů a čtyři vozidla. Nároky na autoškoly se neustále zvyšovaly, proto jsme v létě roku 2008 jako jediní spustili skutečné on-line plánování jízd řízené samotnými žáky přes naše webové stránky.
     Postupem času, kdy hustota provozu a stavební úpravy komplikovaly provoz autoškoly, bylo sídlo změněno na adresu Jugoslávská 5, kde byl dostatečný prostor pro teoretickou výuku i vozový park a dostupnost zajištěna pěti linkami MHD.
     Z důvodu rekonstrukce prostorů na Jugoslávské jme byli nuceni od Nového roku 2014 změnit sídlo a Autoškolu Slon - Brno přestěhovat na novou a snad i poslední adresu Hybešova 29, Brno.

Tým autoškoly

Instruktoři:
Chvátal Petr
Chvátal Jaroslav ml.
Netrefa František
Švirik Norbert
Borovička Petr
Gajdoš Vít
Výcviková vozidla:

Yamaha Virago 750
Škoda Fabia 1.4
Škoda Fabia 1.2 NEW
Škoda Octavia 1.9. TDi
Technická podpora:
Chvátal Jaroslav st.