Autoškola

Autoškola Slon v Brně působí řadu let. Ke každému žákovi přistupujeme individuálně a bereme ohled na jeho počáteční nejistotu. Všichni instruktoři jsou profesionálové s mnoholetými zkušenostmi s náročnými podmínkami na brněnských komunikacích. S jejich pomocí se z vás stanou klidní řidiči zvládající složité dopravní situace nejen v Brně.


Historie a současnost autoškoly

     Autoškola Slon byla otevřena dne 9. 6. 2003 jako jedna z nejmenších v Brně. Sídlo bylo ve výpravní budově ČD Brno-Královo Pole. V té době byla veškerá výuka i výcvik zajišťována jedním instruktorem, a to pouze na řidičské oprávnění skupiny B. Prvním výcvikovým vozidlem byla Škoda Felicie, ve které se žáci statečně pouštěli do brněnského hustého provozu.
     Po 2 měsících se začala autoškola rozrůstat a z důvodu zvýšené poptávky byl rozšířen vozový park o vozidla Škoda Favorit a Ford Fiesta a řady instruktorů o další dva. Během tří let došlo k modernizaci vozového parku autoškoly, vč. zakoupení výcvikové motorky Jawa 350, a celá autoškola se přestěhovala do samého srdce Brna na ulici Českou, kde už se na výcviku podílelo šest instruktorů a čtyři vozidla. Nároky na autoškoly se neustále zvyšovaly, proto jsme v létě roku 2008 jako jediná autoškola v Brně spustili skutečné on-line plánování jízd řízené samotnými žáky přes naše webové stránky.
     Postupem času, kdy hustota provozu a stavební úpravy v centru Brna komplikovaly provoz autoškoly, bylo sídlo změněno na nynější adresu Hybešova 29, Brno-Střed, kde je dostatečný prostor pro teoretickou výuku i vozový park a dostupnost je zajištěna pěti linkami MHD města Brna.

Tým Autoškoly Slon

Instruktoři:
Chvátal Petr
Chvátal Jaroslav ml.
Netrefa František
Švirik Norbert
Borovička Petr
Kundela Čeněk
Vicena Bohdan
Výcviková vozidla:
Jawa 350
Yamaha Virago 750
Škoda Fabia 1.4
Škoda Fabia 1.4
Škoda Fabia 1.2 NEW
Škoda Octavia 1.9. TDi
Technická podpora:
Chvátal Jaroslav ml.